KATEGORİLER
Sepetiniz

Web Sitelerine Özel 9.90 Sabit Fiyatlı Kargomuz Aktif Edilmiştir.

Benlik, Aile ve İnsan Gelişimi

Benlik, Aile ve İnsan Gelişimi
Satış Sayısı: 0
Görüntülenme Sayısı: 398
İNDİRİM
%35
ESKİ FİYATI
180,00TL
YENİ FİYATI
117,18TL
Vergiler Hariç: 117,18TL
Sosyal psikolojinin kurucularindan, uluslararasi üne sahip Prof. Çigdem Kagitçibasi, Benlik, Aile ve Insan Gelisimi adli kitabinda yirmi yillik çalismalarini bir araya getiriyor.
Insan psikolojisi ve sosyal gelisimi, Kagitçibasi’nin Çogunluk Dünya diye adlandirdigi tarafin bakis açisindan ele alan kitapta yazar kültürün kisisel gelisime etkisini baglamsal-gelisimsel-islevsel bir yaklasimla inceliyor. Benligin dogasina ve insan gelisimine, küresellesme sonucu giderek benzeyen yasam tarzlari baglaminda kültürlerarasi bir perspektiften bakan çalisma Bati’nin kültüre bagimliligini ve göreceliligini düzeltiyor. Kültürel ve kültürlerarasi psikologlara psikolojiyi evrensel hale getirme ve kültüre daha az bagimli kilma konusunda yol gösterirken, psikoloji ve sosyal bilimler ögrencileri için de benzersiz bir kaynak olma niteligini tasiyor.
Türkiye Bilimler Akademisi kurucularindan Prof. Çigdem Kagitçibasi, Duke, Columbia, Harvard, California Berkley gibi ABD’nin önde gelen üniversitelerinde dersler vermis, arastirmalar yürütmüs, uzun yillar Bogaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde hocalik etmistir. Su anda Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde dersler vermektedir. Gelistirdigi kültürlerarasi benlik ve aile modeliyle psikolojide ABD egemenligine karsi çikmis ve bu karsi durusuna ragmen en büyük övgüyü yine ABD’de almistir. Anne Çocuk Egitim Vakfinda (AÇEV) pek çok sosyal uygulamanin baslaticisi olmustur. Gelistirdigi anne-çocuk egitimi ve erken destek projesi Türkiye’nin pek çok ilinde uygulanmaktadir.
(Tanitim Bülteninden)-Sosyal psikolojinin kurucularından, uluslararası üne sahip Çiğdem Kağıtçıbaşı, Benlik, Aile ve İnsan Gelişimi adlı kitabında yirmi yıllık çalışmalarını bir araya getiriyor.

İnsan psikolojisi ve sosyal gelişimi, Kağıtçıbaşı'nın Çoğunluk Dünya diye adlandırdığı tarafın bakış açısından ele alan kitapta yazar kültürün kişisel gelişime etkisini bağlamsal-gelişimsel-işlevsel bir yaklaşımla inceliyor. Benliğin doğasına ve insan gelişimine, küreselleşme sonucu giderek benzeyen yaşam tarzları bağlamında kültürlerarası bir perspektiften bakan çalışma Batı nın kültüre bağımlılığını ve göreceliliğini düzeltiyor. Kültürel ve kültürlerarası psikologlara psikolojiyi evrensel hale getirme ve kültüre daha az bağımlı kılma konusunda yol gösterirken, psikoloji ve sosyal bilimler öğrencileri için de benzersiz bir kaynak olma niteliğini taşıyor.-

Ürün Adı: Benlik, Aile ve İnsan Gelişimi
Ürün Kodu: 9789750817342
Yazar: Çiğdem Kağıtçıbaşı
Basım Yılı: 2017
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 464
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen: